2017 m. rugpjūčio 27 d., sekmadienis

Garden style 2017


Šiemet vykusi konferencija Garden Style buvo skirta natūralistinio stiliaus dizainui. Kadangi labai domiuosi šiuo stiliumi, tokio renginio negalėjau praleisti.
Turiu prisipažinti, kad po pirmosios Garden style konferencijos, kuri man paliko nemažą įspūdį, turėjau didelius lūkesčius pranešimams ir ėjau iš anksto tikėdamasi daug sužinoti. Deja, ne visi pranešimai buvo tokie. Tačiau nepaisant mano dalinai neišpildytų lūkesčių, konferenciją vertinu teigiamai, ir vis dar manau, kad tokio pobūdžio renginiai Lietuvai labai reikalingi.
Mano šių metų favoritai ir įkvepėjai: Edvinas Misiukevičius, Ingė Auželienė ir svečias iš Latvijos Ansis Birznieks.
Ingę Auželienę turbūt pažįsta visi bent kiek besidomintys sodais.  Paprasta žemiška moteris labai aiškiai ir koncentruotai dėstanti medžiagą ir beabejo turinti labai daug vertingos patirties. Neveltui ji taip mėgstama ir visur kviečiama. Šįkart I. Auželienė dalinosi mintimis apie miško sodybas ir jų aplinką. Nors ir negyvenu tokio tipo sodyboje, girdėti patarimai ir įžvalgos pravers, kuriant savo sodą. Na o viena svarbiausių jos pranešimo minčių buvo: galbūt nereikia nieko gražint ir keisti, nes aplinka miške ar šalia miško ir taip labai graži.
Edvinas Misiukevičius - neabejotinas talentas. Tikiu, kad jo laukia didelė ateitis. Nuo pat pirmos minutės jis pavergė publiką savo šiltumu. Edvinas tiesiog spinduliavo meile augalams, dalinosi praktiškais patarimais. Po jo pranešimo iškart panorau turėti visas gėles apie kurias jis pasakojo.
Pranešimo pagrindinė mintis: natūrali pieva - puikus įkvėpimo šaltinis įsirengiant savo gėlyną. Tačiau gėlės iš pievų ir laukų nevisada tinka mūsų soduose. Ištraukti iš jiems įprastos aplinkos augalai gali skursti, nykti arba atvirkščiai būti agresyvūs, dominuoti ir neduoti norimo efekto.
Ansis Birznieks - aplinkos dizaino studijos įkūrėjas ir savininkas konferencijoje prisistatė kaip sodininkas (gardener). Šis žmogus neabejotinai natūralistinio stiliaus šalininkas ir propoguotojas. Savo pranešime pristatė tris sodo dizaino pojektus, kurie paremti natūralistinio stiliaus koncepcija, dalinosi patirtimi kaip buvo nelengva įkalbėti savo klientus kurti tokio tipo sodus, rodė nepakartojamo grožio rezultatus. A. Birznieks pagrindinė mintis buvo: mitas, jog nereikia nieko dirbti turint natūralistinio stiliaus sodą, bet vejos priežiūra kainuoja neabejotinai daugiau pastangų. Na ir viskas ką tu darai sode, tau turi atnešti džiaugsmą ir norą jame būti: tiek švęsti, tiek ilsėtis.
Konferencijos užkulisiuose šurmulivo renginio remėjų stendai. Ten taip pat buvo puikių idėjų savo sodui. Gardenio šilnamis laužė nuomonę, kad lietuviai stato tik baisuoklius darkančius kiemo vaizdą objektus. Sodo fėjos stendas alsavo lietuvišku paveldu ir viliojo mūsų krašot tradiciniais augalais. Atrask įkvėpė kurti kiemo dizainą pasitelkiant ne tik augalus, bet ir kietąsias medžiagas, kurios labai dera prie natūralistinio stiliaus augalų.
Garden style - tikras įkvėpimo šaltinis. Skubu peržiūrėti ir atnaujinti savo sodo planą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą